Impotencja

W dzisiejszych czasach impotencja staje się niemal chorobą cywilizacyjną. Z problemem tym boryka się ogromny procent mężczyzn. Różne źródła podają odrobinę rozbieżne dane, ale można przyjąć, że z problemami w sferze seksualnej boryka się 30 – 60% mężczyzn, przy czym impotencja dotyka blisko 50% panów po pięćdziesiątym roku życia. Pojawia się ona często już u panów w średnim wieku i wraz z upływem czasu narasta.

Mężczyźni dotknięci tym problemem nie mogą odbyć normalnego stosunku płciowego, nawet w bardzo podniecającej erotycznie sytuacji. Impotencja może polegać na braku zdolności do wzwodu lub też na różnych zaburzeniach czynnościowych.

Zaburzenia czynnościowe z kolei polegają na pojawianiu się objawów chorobowych ze strony narządów płciowych. Może się tak zdarzyć nawet wówczas, gdy w badaniach okresowych żadne objawy chorobowe tych narządów nie występują.

Podłoże impotencji może być bardzo różne. Poczynając od czynników psychicznych i biologicznych, aż po stany chorobowe, tryb życia, stosowanie używek. Choroby przewlekłe mają tu ogromne znaczenie.

Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie problemu. Jeśli kłopoty ze wzwodem powtarzają się regularnie, mimo, iż oboje z partnerką bardzo się staracie, to nie można zrzucać tego jedynie na karb przemęczenia. Impotencja jest chorobą i , jak każda chorobę, należy ją leczyć. Nie da się bowiem ukryć, że zadowolenie i spełnienie seksualne są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Świadczą o tym chociażby alarmujące badania pokazujące, że wielu mężczyzn nie mogących poradzić sobie z problemem impotencji coraz częściej popada w depresję rezygnując jednocześnie całkowicie z aktywności seksualnej. Często skutkuje to rozpadem związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *