Impotencja psychogenna

Ten rodzaj impotencji jest częściej spotykany aniżeli impotencja spowodowana chorobami lub wadami fizycznymi organizmu.

Rozwojowi impotencji psychogennej sprzyja nasz obecny styl życia. Mężczyzna jest głową rodziny, to na nim najczęściej spoczywa obowiązek zapewnienia jej odpowiedniego poziomu życia. Aby sprostać temu zadaniu spędza on w pracy o wiele więcej godzin niż w domu. Ciągły stres, przepracowanie, przemęczenie, nie sprzyjają czułej atmosferze w sypialni. Wynika to z faktu, że mężczyzna musi całą swoją energię poświęcić na walkę w swoistej dżungli, jaką jest praca, wyścig o lepsze stanowisko i wyższą pensję. Tymczasem organizm ludzki ma ograniczone możliwości. Wyeksploatowany w ciągu dnia, wieczorem i w nocy pragnie jedynie odpoczynku.

Często również zdarza się tak, że po pracy nie potrafimy zapomnieć o problemach z nią związanych. Analizujemy, myślimy, kombinujemy, jak jeszcze zwiększyć efektywność. Właściciele prywatnych firm martwią się kryzysem, zastanawiając się nieustannie, jak zwiększyć zyski. Trudno o udany seks, jeśli nasze myśli krążą wokół zupełnie innych spraw.

Inną kwestią są problemy w związku. Powtarzające się pretensje, kłótnie, wymówki. Często mężczyzna ma wrażenie, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom swojej partnerki i zaspokoić jej podstawowych potrzeb życiowych. Jak więc może być w stanie zaspokoić ją w łóżku? Codzienne konflikty bardzo łatwo przenikają do sypialni i skutecznie uniemożliwiają pożycie, mimo najszczerszych chęci i sprzyjającej atmosferze erotycznej.

Zdarza się również, że partnerka przestaje być dla mężczyzny atrakcyjna. Czasem jest to wina samych kobiet, które w natłoku codziennych spraw zapominają o zadbaniu o własny wygląd. Ładna bluzka, delikatny makijaż, czy staranne uczesanie mogą uczynić cuda jeśli chodzi o pociąg fizyczny. Również po ciąży część pań zapomina o próbach powrotu do dawnej figury, zajmując się tylko dziećmi i domem.

Tymczasem mężczyźni są wzrokowcami. Jeśli partnerka traci na atrakcyjności, oni tracą ochotę na seks. I nawet jeśli sytuacja będzie bardzo erotyczna, osiągnięcie erekcji może okazać się niemożliwe.

Każdy z tych przypadków może prowadzić do problemów ze wzwodem. Początkowo sporadycznych, które łatwo sobie wytłumaczyć zmęczeniem, stresem lub czymś podobnym. Kiedy jednak problem się powtarza, mężczyźni często wpadają w panikę doszukując się u siebie najprzeróżniejszych dziwnych chorób, których wynikiem może być impotencja. Dodatkowo zaczynają czuć się gorsi, bo przecież prawdziwy mężczyzna powinien być zawsze gotowy do seksu. I koło się zamyka. Panowie wpadają w depresję, problem impotencji się nasila.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest przełamanie wstydu i wizyta u specjalisty. Odpowiednia diagnoza i terapia z czasem pozwolą powrócić do aktywnego życia seksualnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *